Termal Suyun İyi Geldiği Hastalıklar

Termal Suyun İyi Geldiği Hastalıklar

Eylül 27, 2021 0 Yazar: admin

Termal Suyun İyi Geldiği Hastalıklar

Doğal mineralli sular yüzyıllardır çeşitli hastalıkların tedavisi için kullanılır. Başta cilt ve solunum yolu hastalıkları olmak üzere çok geniş bir alanda alternatif tedavi edici seçeneklerden biri olarak öne çıkar. Eski zamanlarda kral ve sultan gibi hanedan üyelerinin yılın belli aylarında kaplıcalara muhakkak gittiği bilinse de günümüzde termal kaynaklar halk tarafından yeni yeni kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle Uzak Doğu’da şifa maksatlı kullanılan en yaygın yöntemlerden biri olan termal sular, arınma ve yenilenme amacıyla kullanılır.

Özgün tedavi yöntemlerinden biri olan kaplıcalar, jeolojik ve biyolojik etkenlerin birleşmesiyle oluşur. Dolayısıyla kaplıca suyuna sahip olan bölgeler doğal zenginliği ile de memnun eder. Hem göze, hem cilde, hem kemiklere hem de duyulara hitap eden termal sular bazı hastalıkların hafifletilmesinde yardımcı olur:

  • Kas ve İskelet Sistemi Sorunları

Doğal yapısı hala bozulmayan kaplıca suları yerli turistlerin ilgi odağı olduğu gibi yabancı tursitlerin de uğrak alanlarından biri olur. Kaplıca tedavilerinde suyun sıcaklığı ve içerdiği mineraller kişinin hastalığının seyrini etkileyebilir. Termal su sıcaklığının analjezik ve gevşetici etkileri olması nedeniyle suyla buluşan yumuşak dokuların esneme kabiliyeti artar. Özellikle kasılma durumlarında hastalara fayda sağlar. Sıcak su basıncına maruz kalan insan vücudu su moleküllerinin de etkisiyle nöron aktivitesini artırarak ağrıların ve kitlenmelerin hafiflemesine imkan tanır. Özellikle fıtık ameliyatları öncesinde pek çok doktorun önerdiği termal sağlık yöntemi olumlu etkilerle hastaya şifa verebilir.

  • Romatizmal Hastalıklar

Romatizmal hastalıklar, temel olarak kas ve iskelet sistemini etkileyerek fonksiyon kaybına sebep olan çok sayıda sağlık sorununu içerir. Termal suların sağlığa etkileri ile bulgu ve belirtilerin kontrol edilmesi sağlanır.

  • Egzama

Cildin pul pul döküldüğü, kuruduğu durumlar egzama olarak adlandırılır. Kaplıcalar düzenli olarak kullanıldığında kızarıklığı ve kabarık görüntüyü azaltıcı etkileri ile cilde iyi gelir.

  • Akne ve Diğer Cilt Sorunları

Doğal sıcaklığı ile cildi terleten ve toksinlerin kolayca atılmasını sağlayan termal sıcak su sayesinde daha pürüzsüz bir cilt görünümüne kavuşabilirsiniz. Kan dolaşımını hızlandıran suyun şifalı özelliği selülit gibi problemler için de kullanılabilir.

  • Burun Tıkanıklığı

Özellikle kükürtlü termal sular, soğuk algınlığı ve göğüs tıkanıklığına fayda sağlar. Göğüs ağrılarınız için termal su kaynaklarını değerlendirebilirsiniz.

  • Düşük Tansiyon

Mineral yoğunluğu bulunan şifalı sular vücutta dolaşım sistemini de harekete geçirir. Suda hareket etmek ve yüzmek düşük tansiyon hastalarına iyi gelir.

  • Stres ve Depresyon

Önemsenmesi gereken bir ruhsal sıkıntı hali olan stres durumunda termal sular kişiye rahatlama sunar. Sıcak su kaynakları depresyonda gevşeme sağladığı için fayda sunabilir.

  • Nörolojik Hastalıklar

Serebral palsi gibi kas gerginliği yaratan pek çok hastalıkta gevşeme sağladığı için tedaviye katkı sağlayıcı olarak tercih edebilirsiniz. Ayrıca suyun pozitif ve sakinleştirici etkisi de nörolojik hastalıkların tedavisinde olumlu sonuçlar doğurur.

  • Kalp ve Dolaşım Hastalıkları

Yüzme aktivitesi termal suyun daha etkin olabilmesi için önerilir. Düşük kan basıncı sorunlarında doktor tavsiyesi ile kalp hastalarının daha konforlu olması sağlanır. Termal su şartları ve kullanımının kişiye ve varsa hastalık durumuna özel olarak ayarlanması önerilir.

  • Böbrek ve İdrar Yolları Hastalıkları

Hem içerden hem dışardan kullanabileceğiniz termal kaynaklar, böbrek hastaları için destekleyici tedavi sunar. İdrar söktürücü özelliği ve böbrek taşının düşürülmesi gibi durumlarda termal sular vücudu teşvik eder.

Sağlık problemlerinin giderilmesinin yanı sıra tatil ve rahatlama amaçlı olarak da kullanabileceğiniz termal su kaynakları çok sayıda fayda sağlar. Düzenli olarak kaplıcalara gitmeyi, şifalı sularla buluşmayı alışkanlık haline getirmek var olan sağlığınızı korumanız için iyi bir seçenektir. Şehir stresinden, iş yoğunluğundan, monoton bir düzenden sıkıldığınız anda mevsim fark etmeksizin

sarot,sarottermal,sarottermalvadi,sarotpalace,sarottermalpalace,sarotthermalpalace,sarototel, termaloteller,termaltesisler,bolu,Mudurnu,abant,boluotel,boluoteller,termal,vadi,sarottesisleri,sarotkiralık,sarottermalkiralık,devremülk,ulaşım,iletişim,yoltarifi

SAROT TERMAL VADİ KİRALIK 0554 587 61 58

Sarot Termal Vadi Devremülkleri, Mudurnu’nun muhteşem doğası ve mimarisi içinde inşa edilmiş bir termal tatil köyüdür. Sarot Termal Vadi Devremülklerinde bütün dairelerde Termal Su ve Jakuzi bulunur. Termal Sularda şifa bulduktan sonra , vücut ısınızı koruyarak Kapalı Tünel yolu ve yürüyen bantlar ile dairenize ulaşabilir siniz .

Odalarda ve tüm alanlarda , zeminden merkezi ısıtma mevcuttur.

Bay Ve Bayan Misafirlerimiz Ayrı Ayrı Havuz Kullanımı Yapmaktadır.

Tesiste Alkol servisi yapılmamaktadır .Çift olarak konaklama yapacak misafirlerimizin giriş esnasında evlilik cüzdanı ibraz etmeleri gerekmektedir

http://www.forrentistanbul.com/sembol-istanbul/sembol-istanbul-kiralik-daireler-for-rent-0554-587-61-57/.html