Termal Su Hangi Amaçlarla Kullanılır

Termal Su Hangi Amaçlarla Kullanılır

Eylül 27, 2021 0 Yazar: admin

Termal Su Hangi Amaçlarla Kullanılır

Sıcak olduğu için minerallerin çözünmüş halde bulunduğu termal suların insan vücuduna etkisi daha fazla olur. Bu nedenle termal su kaynağı arayışındayken çözünmüş mineral oranlarına ve miktarına dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca hijyen açısından değerli olan pH değeri de suyun kullanılabilir olması açısından önem taşır.

Yer altının zengin içeriği sayesinde son derece nitelikli bir şekilde yeryüzüne çıkan termal sular, çeşitli hastalıkların tedavisinde alternatif yöntem olarak kullanılır. Termal tedavi merkezleri olarak da görülen termal suların etkisi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. İşte termal suların kullanım amaçlarından bazılarına örnekler:

  • Her termal su aynı özellikte değildir. Bazı termaller soğuk olduğu için içme suyu/soda olarak kullanılır. Bu amaçla içilen kaynak su, üriner sistemdeki rahatsızlıklar ve hazımsızlık için fayda sağlayabilir. Termal sular şişelenerek soda adını alır. İçilebilir sular da tıpkı sıcak sular gibi kişiye hazımsızlık konusunda yardımcı olur.
  • Termal sular cildin toksinlerden arınması söz konusu olduğunda cilt bakımı etkisi yapabilir. Özellikle kuru ciltler için son derece fayda sağlayan termal suları cildin beslenmesi ve nemlenmesi için düzenli olarak kullanabilirsiniz.
  • Günümüz modern tıbbına eşlik eden kaplıca suları sağlık turizmi açısından değerlidir ve özellikle fizik tedavi alanında kullanılır. Kas ve iskelet sistemini gevşetmesi ile ağrısı olan herkese fayda sağlayabilir.
  • Sağlığa faydalı mineral ve maddeler içeren termal suları spa ve masaj gibi özel uygulamalarda da kullanabilirsiniz. Termal masajlar hem sinirden hem de stresten arındıran etkileriyle ihtiyacı olan kişiye yenilenme fırsatı sunar.
  • Sağlığa olumlu etkileri nedeniyle uzman kişilerce yapılan kür tedavileri detoks amacıyla kullanılabilir. Detoks kişinin arınması için bir avantaj sağlar.

sarot,sarottermal,sarottermalvadi,sarotpalace,sarottermalpalace,sarotthermalpalace,sarototel, termaloteller,termaltesisler,bolu,Mudurnu,abant,boluotel,boluoteller,termal,vadi,sarottesisleri,sarotkiralık,sarottermalkiralık,devremülk,ulaşım,iletişim,yoltarifi

SAROT TERMAL VADİ KİRALIK 0554 587 61 58

Sarot Termal Vadi Devremülkleri, Mudurnu’nun muhteşem doğası ve mimarisi içinde inşa edilmiş bir termal tatil köyüdür. Sarot Termal Vadi Devremülklerinde bütün dairelerde Termal Su ve Jakuzi bulunur. Termal Sularda şifa bulduktan sonra , vücut ısınızı koruyarak Kapalı Tünel yolu ve yürüyen bantlar ile dairenize ulaşabilir siniz .

Odalarda ve tüm alanlarda , zeminden merkezi ısıtma mevcuttur.

Bay Ve Bayan Misafirlerimiz Ayrı Ayrı Havuz Kullanımı Yapmaktadır.Tesiste Alkol servisi yapılmamaktadır .